Vijesti iz PŠ Nova Subocka

Hranilice za ptice stanarice u dvorištu PŠ Nova Subocka

Autor: Ivona Šakić, 24. 2. 2015.

U sklopu izvannastavne aktivnosti, Eko-skupine, učenici 3. razreda su reciklirali plastiku i biljne ostatke te izradili hranilice za ptice stanarice. Hranilice su izrađivali od plastičnih boca i tanjura, te ih  pomoću  špage pričvrstili na voćke u dvorištu škole.Napunili su ih usitnjenom pšenicom (šrotom), kukuruzom, tritikalom te raznim sjemenkama. Na pojednine voćke su objesili i komade slanine, kako bi ptice dobile  energiju.

Time se uče važnosti očuvanja ptica stanarica  (vrabaca, sjenica), brige za ptice tijekom hladnijih dana kada hrane nema toliko u izobilju te odgovornosti i očuvanju  bioraznolikosti  životinjskog svijeta.

Učenici  i učiteljica 3. razreda PRO Nova Subocka