Vijesti iz PŠ Nova Subocka

Litererni radovi učenika PŠ Nova Subocka

Autor: Ivona Šakić, 1. 3. 2012.

Što je ljubav?

Kad ti netko nosi torbu
Bila prazna ili teška
I cijelim se putem
Neprestano smješka.

Kad te slučajno
Povuče za kosu
I onda mu se pojave
Kapljice na nosu.

Ida Babić, 4.r

Ljubav je
kada ti srce ubrzano kuca,
a glava ti od sreće puca.

Ljubav je
kada ti se lice zarumeni
kada draga osoba priđe meni.

Morana Radić, 4.r
PRO Nova Subocka

Ljubav je kad se netko zaljubljuje,
Ljubav je kad se netko zaluđuje.

Ljubav je kad te obasja sreća,
Koja je od neba veća.

Tamara Radić, 4.r
PRO Nova Subocka

Pjesnici i umjetnici pokušavaju riječima i slikama opisati ljubav, ali ona se ne može opisati, ona se osjeća.

Ljubav je osjećaj bliskosti prema sportu, roditeljima, prijateljima, djeci ili između dvije osobe. Ljubav je kada nekome bliskom želite dobro, brinete se za njega, želite mu pomoći i biti uz njega u dobru i zlu. Ljubav je najljepša kada je obostrana i nesebična i želite ju sačuvati. Kada se zaljubite ta osoba je najbolja, najljepša i najčarobnija i to ne možete sakriti, jer tada srce brže lupa, osjećate vrućinu u obrazima i  ludo se ponašate. Kada se dvoje vole lakše je podnijeti probleme, zajedno dijelite pobjedu i poraz, uspon i pad, tugu i radost. Kada bi u svijetu bilo više ljubavi svi bi bili sretniji, jer bez ljubavi sve je beznačajno.

Ima jedna izreka koja mi se jako svidjela:“Ljubav oslabljuje jake, a jača slabe, budale čini mudrima, a mudrace budalama i pali strasti, gasi razum, jednom riječju, preokreće sve naopako.“

Ivan Pavlović, 4.r