Vijesti iz PŠ Kraljeva Velika

Zelena čistka PŠ Kraljeva Velika

Autor: Ivona Šakić, 26. 4. 2017.

Područna škola Kraljeva Velika uspješno je sudjelovala u akciji Zelena čistka – jedan dan za čisti okoliš i tako se pridružila mnogim gradovima i školama u Republici Hrvatskoj koji su osvijestili važnost života u čistom i zdravom okolišu. U toj akciji učestvovali su svi učenici i učitelji škole, komunalno poduzeće Lipkom koje nam je organiziralo prijevoz otpada. Očistili smo jedno divlje odlagalište u mjestu i sakupili punu prikolicu otpada. Svi zajedno sve intenzivnije radimo na senzibiliziranju djece i mladih o problemima u zaštiti okoliša i prirode u cijelosti. Učitelji potiču na osvještavanje i zajedničko učestvovanje u ovakvim i sličnim akcijama kojima je cilj očuvanje bližeg okoliša, te na taj način i šireg okruženja, kao i cijele planete. Kako je to izgledalo pogledajte na fotografijama! (učiteljica Martina)