Vijesti iz PŠ Kozarice

Obilježen Svjetski dan voda u PŠ Kozarice

Autor: Ivona Šakić, 28. 3. 2012.

22. ožujka, učenici  1. i 4. r. obilježili su Svjetski Dan voda integriranom nastavom. Uz interpretaciju prigodnih tekstova i pjesama, kolorističkim slikanjem morskog svijeta (koji ukrašava jedan zid u holu naše škole), proučavanjem vode kao jednog od temeljnih životnih uvjeta, stvarali smo i priče poistovjećivanjem. Zamišljali smo da smo kap vode.

Učiteljica Mileva

Kišna kap

Jednog jutra dok je padala kiša, pala sam iz oblaka na krov. Skliznula sam s krova i pala na travu. Neki jako veliki divovi su prolazili i bilo me strah. Nisam znala tko je to. Kapljica koja je pala blizu mene mi je rekla da su to ljudi. Trčali su i hodali po travi. Stali su na mene. Užasno me boljelo. Bojala sam se da ću umrijeti. Zasjalo je sunce i osjetila sam da se dižem iz trave. Odjednom sam se opet našla u oblaku. Bila sam sretna što sam s prijateljima i nitko ne gazi po meni.

Sara Brkić, 4. razred

Kap

Bila sam na oblaku. Padala je kiša i pala sam na list. To me jako boljelo ali izdržala sam. Za mnom su padale  i druge kapi. Crv nas je htio popiti ali se u tom trenutku list savinuo i pale smo u potok. Plivale smo potokom i vidjela sam ribe. Sjela sam na jednu i neki nas je čovjek upecao pa izvukao iz vode. Tad sam skliznula s ribe i pala na neki žedni cvijet. Bila sam ponosna što sam pomogla cvjetiću.

Laura Brkić, 4. razred