> Natjecanja

Državno natjecanje - LIK

Autor: Ivona Šakić, 2. 5. 2017.

Naša je škola i ove godine sudjelovala u Smotri likovnog stvaralaštva poznatijom kao LIK.

Nakon prolaska na županijsku razinu, učenica Nikolina Letvenčuk pozvana je na državno natjecanje - izložbu učenika osnovnih i srednjih škola iz područja likovne umjetnosti i dizajna - LIK, koje je ove godine organizirano u Rijeci. Nikolina nam je ukratko opisala kako je bilo.

Učiteljica Tomislava i ja jedva smo dočekale 27. travnja 2017. godine! U 8 sati ujutro smo krenule u Rijeku na državnu smotru LIK. Za nas je putovanje  počelo u Lipovljanima. Do Rijeke smo stali nekoliko puta pokupiti sve natjecatelje koji su krenuli u Rijeku. Put je bio zanimljiv. Bila sam vrlo uzbuđena jer nisam znala kako će biti na natjecanju. Vrlo brzo smo se smjestili u odmorište u Kostreni i krenuli u Prvu sušačku hrvatsku  gimnaziju u Rijeci gdje se natjecanje održalo. Dok je natjecanje trajalo, mentori su bili u obilasku Trsata. Natjecanje mi je bilo jako zanimljivo. Zadatak nam je bio pronaći kontrast boje i oblika u okolišu i fotografirati ga. Jako smo se zabavili i naučili nešto novo. Drugi dan nakon doručka, krenuli smo na Filozofski fakultet gdje smo poslušali prezentaciju o Rijeci. Nakon toga imali smo priliku posjetiti i Akademiju  primjenjenih  umjetnosti. U 12 sati smo se vratili u Prvu sušačku hrvatsku gimnaziju na svečanu dodjelu priznanja. Program koji su nam pripremili bio je vrlo lijep, a dodjela priznanja jako važan trenutak za mene. Na kraju je došlo vrijeme za izložbu naših radova koji su nas i doveli u Rijeku. Izložba je bila prekrasna, a među svim radovima zaista se teško odlučiti koji je najbolji.

Ovo natjecanje za mene je bilo jedno prekrasno iskustvo prožeto novim poznanstvima.

Nikolina Letvenčuk