> Natjecanja

Sportske igre mladih - SIM 2017.

Autor: Ivona Šakić, 28. 4. 2017.

Sportske igre mladih je najveća sportska manifestacija koja okuplja najmlađe sportaše u raznim sportovima.  Turneja radosti po gradovima okuplja mlade sportaše, a pobjednici u svojim kategorijama sudjeluju na državnoj završnici u Splitu. I ove godine domaćin jedne od postaja turneje bio je Grad Novska, a naši učenici sudjelovali su već treći put.

26 učenika razredne nastave  natjecali su se u trčanju na 60 metara i graničaru, te su ostvarili zapažene rezultate. Pobjednik u kategoriji mlađih pionira u trčanju na 60 metara je učenik 2. b razreda Marko Pavičić, te je na taj način izborio nastup na državnoj završnici u Splitu. Ostali učenici su također ostvarili odlične rezultate u kategorijama mlađih pionira i pionira.

Ekipa graničara došla je do polufinala u kojem su poraženi od kasnijih pobjednika natjecanja.

Na svečanosti otvorenja SIM - a naši su učenici sudjelovali u nošenju baklje kojom se pali plamen SIM-a, a svečanost otvorenja su svojim nastupom upotpunile i naše Iskrice.

Čestitamo svim našim učenicima, a Marku želimo puno uspjeha na državnoj završnici u Splitu!