> Natjecanja

"Klokan bez granica"

Autor: Ivona Šakić, 24. 3. 2017.

Matematičko natjecanje Klokan bez granica najveće je međunarodno školsko natjecanje u svijetu. Namjera je motivirati učenike da se bave matematikom izvan redovitih školskih programa.

Ove je godine, osamnaesti put zaredom, održano pod svojim prepoznatljivim motom: bez eliminacije, selekcije i finala.

Naša škola se po prvi puta uključila u ovo međunarodno natjecanje. Sudjelovalo je 63 učenika  2., 4., 5., 6., 7. i 8. razreda. Listiće s odgovorima smo poslali u Klokanovo povjerenstvo u Hrvatskom matematičkom društvu. Rezultate očekujemo za mjesec dana.