Mali novinari

Maturalno putovanje 8. razreda

Autor: Petra Horvat, Valentina Jambrišak, 15. 9. 2016.

Naše razredno putovanje započelo je 31.8.2016. Pred školom smo se sastali u 7,30 h, a u 8,00 smo krenuli prema Zaostrogu. Na putu do Zaostroga stali smo u Pakovom Selu gdje smo saznali nešto novo o načinu života naših predaka. U Zaostrog smo stigli u 18,30.

Brzo smo se presvukli i uputili prema plaži. Večera je bila u 19,30 pa se nismo mogli dugo kupati. Nakon večere išli smo u disco, a poslije smo se svi uputili prema svojim sobama na spavanje. 2. dan smo se morali rano ustati jer nam je slijedio izlet brodom na Hvar i Brač. Slobodno vrijeme za kupanje proveli smo na plaži „Zlatnom ratu“ koja se nalazi na otoku Hvaru. Bili smo umorni od puta, no bilo je tu još malo snage za ples. 3. dana išli smo razgledati samostanski muzej. Nakon toga smo imali poslijepodnevni odmor. U 15,00 h uputili smo se prema plaži gdje su za nas organizirane igre u moru. Večer je završila plesom. 4. Dan vozili smo se Neretvanskim lađama i razgledavali prirodne ljepote rijeke Neretve. Vratili smo se u hostel na ručak, a nakon ručka imali smo mali odmor. Ovo nam je bio zadnji posjet discu pa nam je bila organizirana završna svečanost na kojoj smo se svi rastužili jer moramo ići doma.

5. dan nakon doručka uputili smo se prema Sokolarskom centru. Razgledali smo stanište i centar za brigu o pticama grabljivicama. Nakon toga uputili smo se prema autobusu i krenuli kući. Doma smo stigli oko 22,30.

Dorotea, Gabriela i Ena