Mali novinari

Konstituirajuća sjednica Dječjeg parlamenta u našoj školi

Autor: Dijana Matoš, Josipa Debeljak, 30. 10. 2015.

27. listopada 2015.g. održana je Konstituirajuća sjednica Dječjeg parlamenta u našoj školi. Sudjelovali su učenici svih razrednih odjela matične i područnih škola, ukupno njih 44.

Sjednicu je vodio predsjednik Dječjeg parlamenta Osnovne škole Josipa Kozarca Lipovljani Hrvoje Lukšić, a pomagali su mu potpredsjednik Luka Puljić i predsjednica Vijeća učenika Matea Dujić. Svim zastupnicima uručene su članske iskaznice, te su upoznati s ciljevima i aktivnostima ovoga projekta. Učenici zastupnici su ukratko podnijeli izvješća o aktivnostima u njihovim razrednim odjelima, odnosno školama, te predložili što bi eventualno trebalo promijeniti ili poboljšati kako bi im boravak u školi bio što ljepši, zanimljiviji, poticajniji … Na sljedećoj sjednici razmatrat će se mogućnosti ostvarivanja predloženih aktivnosti. Cilj ovog projekta ujedno je i širenje suradnje s školama u našoj bližoj okolici, županiji, cijeloj lijepoj našoj, a s vremenom i izvan granica Republike Hrvatske. (S. Martić)