Mali novinari

"Hrana kao dar" - obilježili smo Svjetski dan hrane

Autor: Mihaela Dabrović, Dorotea Horvat, 19. 10. 2015.

U petak, 16.10.2015. godine proslavili smo Svjetski dan hrane i obilježili dane zahvalnosti za plodove zemlje. Svaki je razred odabrao temu svoje radionice: sitni kolači, dizani kolači, mlinci, zimnica, palačinke, medenjaci, peciva... i njima popunio svoj izložbeni stol. Dio pripremljenih proizvoda stavili su na zajednički stol za podjelu potrebitim starijim osobama i obiteljima u našoj sredini.

Vjeronaučna je skupina s vjeroučiteljicom Vericom pripremila prezentaciju pod naslovom „Hrana kao dar“ što je bila tema i cijeloga projekta.

Nakon prezentacije i pjesme „Hvala“, koju su zapjevli svi prisutni, započela je prodajna izložba ponuđenih proizvoda.

Poseban naglasak bio je na tome da svoju zahvalnost pokažemo i poštivajući hranu. Pohvaljujemo sve učenike što je nakon velike gužve i puno ponuđene hrane hol naše škole bio potpuno čist. (foto)

Učenici su sudjelovali u pakiranju hrane i nošenju u župni Caritas Župe sv. Josipa u Lipovljanima. Dio učenika sudjelovao je i u podjeli namirnica i prikupljenih kolača pridruživši se caritasovim volonterima. Obišli su 24 obitelji. Hvala svima koji su se na bilo koji način uključili u ovu akciju darivanja i zahvalnosti!