Eko vijesti

Eko dan 2012.

Autor: Ivona Šakić, 16. 5. 2012.

U utorak, 15. svibnja 2012. godine u našoj školi obilježen je eko dan. Glavni dio cijelog programa bilo je podizanje zelene zastave ispred škole. Podizanju zastave prethodila je izložba učeničkih radova u dvorani škole. Na izložbi su svi razredi matične i područnih škola prikazali svoje radove o biljnom i životinjskom svijetu našeg krajolika. Na izložbenim štandovima mogla se vidjeti prirodna šarolikost i bogatstvo našeg kraja.

Nakon izložbe održan je svečani program. Ravnateljica Mirjana Faltis pozdravila je sve nazočne, uzvanike, učenike, roditelje, učitelje i osoblje škole, te izrazila zahvalnost na uloženom trudu u različitim eko akcijama koje se provode u školi. Uzvanici Ante Kutle (predsjednik Udruge Lijepa naša), Ivan Lovreković (pročelnik Upravnog odjela za prosvjetu, kulturu i šport Sisačko-moslavačke županije) i Mario Ribar (načelnik općine Lipovljani) su se također obratili nazočnima, ističući značaj razvoja ekološke svijeti u školskoj dobi. Program je vodila Nicole Debeljak, učenica 7.a razreda. U programu su sudjelovali veliki i mali zbor, dramska skupina nižih razreda i folklorna skupina PŠ Nova Subocka. Učenice Marija Ćosić i Matea Dudaš pročitale su svoje literarne radove za koje su nagrađene i pohvaljene. Tijekom programa uručene su nagrade najuspješnijim učenicima na natječaju za najljepšu fotografiju, te pohvalnice eko skupini koja je sudjelovala na državnom natjecanju u Eko kvizu na čelu s mentoricom učiteljicom Valentinom Jugović.

Zelenu zastavu ispred škole podigao je načelnik općine Lipovljani Mario Ribar. Podsjetimo, škola je ove godine obnovila status Eko škole. Svečanim rezanjem vrpce, početak radova na uređenju školskog arboretuma otvorio je pročelnik Upravnog odjela za prosvjetu, kulturu i šport Sisačko-moslavačke županije Ivan Lovreković.