Eko vijesti

Tenina staza

Autor: Ivona Šakić, 22. 3. 2012.

U četvrtak, 15.3.2012. godine, učenici viših razreda išli su u obilazak poučne šumske staze pod imenom Tenina staza.

Prije same šetnje, šumari su im objasnili ideju same staze kao i njeno ime. Zatim su ih proveli stazom. Prošli su 16 tematskih točaka. Na svakoj postaji upoznali su po jednu vrstu biljke ili životinje, ili pak dio šumarskog posla. Na kraju staze, duge otprilike 2,5 km bili su umorni, ali i sretni zbog novostečenih znanja. O šumi i stanovnicima iste tada su znali više. Mnogi su pokazali zanimanje za zvanje šumara.

Čitava staza prožeta je citatima iz pripovijetke Josipa Kozarca „Slavonska šuma“, što čitavom putu daje posebnu draž i ljepotu. (Nicole Debeljak, 7.a)