Čitanjem do zvijezda

Autor: Melanija Milović, 4. 3. 2021.

U 12. sezonu Nacionalnog projekta za poticanje čitanja i promicanje kulture čitanja - Natjecanje u znanju i kreativnosti "Čitanjem do zvijezda" po prvi su se puta uključili i učenici naše škole.

Na školskoj razini natjecanja koja je održana sredinom prosinca 2020. godine sudjelovalo 9 učenika od 5. do 8. razreda. Najbolji rezultat postigle su Lucija Ćosić, Lucija Jancetić i Jelena Hrmo te su se svojim uspjehom plasirale na županijsku razinu natjecanja koja se održala 1. ožujka. Učenice su rješavale kviz u Microsoft Formsu i ostvarile odličan rezultat na kojemu im je čestitala i voditeljica projekta za osnovne škole Nikolina Hader. Nacionalna završnica natjecanja će se održati online 10. i 11. svibnja ove godine..
Tema ovogodišnjeg natjecanja glasi "U svijetu knjiga", a učenice su čitale sljedeće naslove: „Miris knjige“ Jadranke Klepac, „Matilda“ Roalda Dahla, „Demon školske knjižnice“ Moree Banićević i „Tom Gates - Svjetski dan knjige - Najbolji u povijesti (dosad)“ Liza Pichona.