Školsko natjecanje iz Crvenog križa

Autor: Melanija Milović, 10. 3. 2020.

U subotu, 7.3.2020. u našoj je školi, po prvi puta, održano je školsko natjecanje iz Crvenog križa. Natjecale su se dvije ekipe koje je tijekom školske godine pripremala mentorica Valentina Jugović uz pomoć Melite Mihalić, djelatnice Gradskog društva Crvenog križa Novska. Natjecanje je sadržavalo pisani i praktični dio. Pisani dio rada obuhvaćao je četiri teme -  Međunarodni pokret Crvenog križa i Crvenog polumjeseca, Hrvatski Crveni križ, Međunarodna humanitarna prava, Ljudska prava i prava djeteta i Prva pomoć. Drugi odnosno praktični dio natjecanja obuhvaćao je dva scenarija u kojima su se učenici iskazali u otkrivanju vrste ozljede i pružanju prve pomoći. Natjecanje je bilo vrlo zanimljivo, a učenicima se svidio rad u timu te kako praktična znanja koja mogu primijeniti u svakodnevnom životu. Ekipe su svoje iskustvo podijelile i s drugim učenicima tako da od sljedeće školske godine očekujemo i veći broj polaznika ove, vrlo zanimljive i nadasve, poučne izvannastavne aktivnosti.