Kreativni čitatelji - Dnevnik dobrih domaćina – 5. dan, 18. 10. 2019.

Autor: Melanija Milović, 31. 10. 2019.

Posljednji,  peti dan prve transnacionalne mobilnosti učitelja u okviru projekta Kreativni čitatelji započeo je Lektirnim sajmom koji se održao u školskoj sportskoj dvorani.  Na sajmu su sudjelovali svi učenici matične i područnih škola. Svaki je razred predstavio po jedno lektirno djelo, a pomoću različitih igrica i radionica pokušali su ostale učenike zainteresirati za čitanje tog  književnog djela. Uslijedio je izbor najbolje predstavljenog književnog djela koje je navečer prikazano na svečanom programu. Lektirni sajam je završio izradom zajedničkog mozaika od recikliranog papira.

Radni sastanak partnera u projektu počeo je video uratkom o svim aktivnostima tijekom boravka.  Dogovoren je redoslijed održavanja ostalih mobilnosti. Domaćin sljedeće mobilnosti bit će Češka Republika u svibnju 2020. godine, a Latvija u listopadu iste godine. Republika Sjeverna Makedonija domaćin je mobilnosti koja će se održati u ožujku 2021. godine. Domaćin zadnje mobilnosti bit će  Grčka u svibnju 2021. godine.

Prigodnim programom u kojemu su prikazane dvije eko priče završena je prva mobilnost učitelja u okviru  projekta Kreativni čitatelji. Program su  pripremili učenici 3. razreda matične škole i učenici područne škole  Piljenice. Nakon svečanog programa uslijedilo je zajedničko druženje sudionika mobilnosti. Gostima su uručeni prigodni pokloni i potvrde o sudjelovanju u projektu.