Kreativni čitatelji - Dnevnik dobrih domaćina – 3. dan, 16. 10. 2019.

Autor: Melanija Milović, 31. 10. 2019.

Treći dan transnacionalne mobilnosti učitelja u okviru projekta „Kreativni čitatelji“ gosti su započeli sudjelovanjem na integriranoj nastavi koji su pripremili predmetni učitelji, Valentina Jugović (priroda), Ivana Toth (geografija), Ana Šparavac (povijest), Franjo Rodić (glazbena kultura), Anamarija  (likovna kultura), Ivona Šakić (informatika), Mirjana Bublić (engleski jezik) i Verica Razum – Hrmo (vjeronauk). Kroz mnoštvo zanimljivih radionica koje su organizirali učitelji spomenutih nastavnih predmeta učenici su se upoznali sa životom, radom i književnim djelima Ivane Brlić – Mažuranić, a gosti s mogućim integriranim pristupom obrade književnog djela. Na kraju nastavnog sata učenici su uz mentorstvo učiteljice hrvatskog jezika Ksenije Jurić prikazali dramatizaciju književnog djela Šuma Striborova na engleskom jeziku.

Siniša Cmrk, voditelj nekadašnje najpoznatije televizijske dječje zabavne emisije ‘Turbo Limach Show‘, održao je dvije radionice s učenicima pod nazivom ‘Zvrkaonica’. Zabavne i poučne radionice Siniše Cmrka pratili su, uz puno zabave i smijeha svi učenici škole kao i gošće iz škola koje sudjeluju u projeku.   ‘Zvrkaonice’ su obilovale zabavom i smijehom, ali su bile jedan od primjera kako učitelji mogu zainteresirati učenike za aktivno sudjelovanje u nastavi.

U pratnji domaćina partneri su slobodno vrijeme proveli u Kutini. Posjetili su Gradsku galeriju, a zatim su nastavili razgledavati znamenitosti grada Kutine.