Terenska nastava učenika područnih škola

Autor: Melanija Milović, 13. 11. 2018.

U okviru terenske nastave, a povodom Mjeseca hrvatske knjige i Međunarodnog dana školskih knjižnica učenici područnih škola posjetili su matičnu školu, Narodnu knjižnicu i čitaonicu Lipovljani te upoznali župu i crkvu sv. Josipa i crkvu sv. Ane. Nakon dolaska učenici prvih razreda obišli su školu i  urede ravnateljice, pedagoginje, tajnice i računovotkinje. Ostalim učenicima knjižničarka je održala predavanje o organizaciji i ulozi školske knjižnice. Zatim su se svi zajedno uputili u centar Lipovljana. U Narodnoj knjižnici i čitaonici pogledali su predstavu Jedna nogometna Lutkarske družine Kutko iz knjžnice i čitaonice Kutina. Sa župom i crkvom sv. Josipa upoznao ih je župnik Tomislav Pavlović. Kroz  crkvu sv. Ane ih je provela i s običajima upoznala gospođa Ankica Holovčuk.