Terenska nastava u kontinentalnoj listopadnoj šumi - Opeke

Autor: Melanija Milović, 29. 10. 2018.

Dana 23.10.2018. godine svi šesti razredi OŠ Josipa Kozarca otputovali su na  terensku nastavu na Opeke.

Poslije prvog velikog  odmora siti smo ušli u autobus i krenuli. Do Opeka smo se vozili oko deset minuta. Dočekali su nas predavači sa Šumarskoga fakulteta:  Jelena Kranjec Orlović, Antonija Kolar te Vinko Paulić. Tri teme  –  tri predavača. 6.a je prvo razgledavao šumu i njene plodove, a poslije su prikupili neke biljke za herbarij. 6.b je u to vrijeme razgovarao o gljivi Gubi i njenom značenju. Dok je 6.c promatrao sitne kukce utopljene u alkohol. Kada smo završili sve radionice s našim predavačima,  s nastavnicom geografije  Ivanom Toth prisjetili smo se orijentacije u prostoru te rješavali zadatke koje nam je zadala nastavnica prirode Valentina Jugović. Imali smo i malo vremena za igru. No to nije bio kraj našem druženju. Slikali smo se svi zajedno, te su nam ponudili čaj, sok, kekse i kroasane. Naravno tko bi odolio. Svi smo se obradovali i okrijepili. Jeli smo i zabavljali se 15-tak minuta. Došlo je vrijeme za polazak, pozdravili smo predavače, sjeli u autobus i vratili se ponovno u školu.

učenica 6.a razreda Tasha Đusi