« Prosinac 2018 »

Bili smo dio globalne akcije čišćenja okoliša - Zelene čistke
Autor: Melanija Milović, 14. 9. 2018.

Tijekom protekla dva dana učenici, njihovi roditelji i nastavnici čišćenjem i uredjivanjem okoliša naših škola pridružili su se globalnom  pokretu World Cleanup Day.

Zelena čistka – Let’s do it Croatia! Zajednička jednodnevna akcija čišćenja divljih odlagališta potpada. Zelena čistka najveći je ekološki volonterski projekt u Hrvatskoj.

Svi lokalni napori povezani za čišće i zelenije sutra. Buđenje svijesti o stvaranju i važnosti odgovornog gospodarenja otpadom s ciljem očuvanja okoliša, prirode i planete Zemlje, koja je naše zajedničko dobro, prvi je korak na tom putu.

U nastavku možete vise pročitati kako su protekle akcije čišćenja u našim školama.

U četvrtak, 13. rujna, održali smo čistku okoliša naše škole!

Učenici razredne nastave matične škole navukli su rukavice, puno dobre volje, stavili osmijehe na svoja lica i spremno obišli okoliš škole noseći grančice, granje i granetine! A toga je bilo jaaako puno!

Marljivo su skupljali granje noseći ga na hrpu koja je svakom minutom bila sve veća i veća.

Možemo biti jako zadovoljni što je naš okoliš oko škole dosta uredan i svake godine sve uredniji…pa smo uspjeli pronaći samo nekoliko plastičnih boca, izgubljenih češljeva bez zuba i čepića za uši, nešto stakla, papirića od žvakaćih guma i plastičnih vrećica.

Mi smo jako zadovoljni i ponosni na svoj okoliš!

Čistka je bila vrlo uspješna!

Hvala svima koji su sudjelovali!

Zelena čistka u PŠ Piljenice

S početkom nove školske godine uključili smo se u akciju Zelena čistka. Cilj nam je bio uz  pomoć roditelja, domara i ravnateljice urediti školsko dvorište te napraviti igralište za učenike. Prvo smo obnovili ogradu. Pokosili smo travu i odrezali suvišno samoniklo drveće i trnje. Obrezali smo ukrasno grmlje i ruže. Predsjednik MO Piljenice Josip Kvaternik  darovao nam je  drveni stol i dvije klupe. Zajedničkim marljivim radom svome školskom dvorištu podarili smo novo ruho.

Pš Kraljeva Velika,
dana 14. 9. 2018. sudjelovala je u akciji čišćenja okoliša pod nazivom Zelena čistka. Sudjelovalo je 15 učenika od 1. do 4.tog razreda te dvije učiteljice. Otpad koji smo sakupili ručno bio je isključivo komunalni. Sakupili smo 7 kg otpada koji smo odložili u kontejnere za komunalni otpad.
                                                                Učiteljice:Tomislava Franić i Ivana Vučak