« Prosinac 2018 »

U sportskom ozračju obilježili smo HOD
Autor: Melanija Milović, 11. 9. 2018.

Kao što i priliči ovogodišnji Hrvatski olimpijski dan protekao je  u sportskom ozračju. Najprije su članice, ujedno i učenice naše škole prezentirale PNAK „Iskrice“ kao moguću sportsku izvannastavnu aktivnost. Nakon toga su uslijedile sportske aktivnosti učenika razredne nastave a zatim učenika predmetne nastave.  Iako  je bilo važno u  svim natjecanjima sudjelovati a ne pobijediti nije nedostajalo borbenosti i sportskog duha.

Hrvatski olimpijski dan poznat pod skraćenim nazivom HOD, posvećen je datumu utemeljenja HOO-a, 10. rujna, a danas je opće prihvaćena manifestacija koja promiče važnost bavljenja sportskom aktivnošću, olimpijska načela izvrsnosti u svakom području, razumijevanje, mir i solidarnost među ljudima kao sastavnice olimpijskog djelovanja. Vanjska poveznica ove tradicionalne manifestacije proslave olimpizma je bijela majica „zastava prijateljstva“. Naime bijela podloga olimpijske zastave na kojoj je ucrtano pet krugova danas je općeprihvaćen olimpijski simbol fair playa, prijateljstva i mira.