« Studeni 2018 »

UZ "Tena" sudjelovala je na Županijskoj smotri učeničkih zadruga u Petrinji
Autor: Melanija Milović, 22. 5. 2018.

Dana, 18. 5. 2018. godine održana je Županijska smotra učeničkih zadruga SMŽ. Učenici koji su predstavljali našu UZ "Tena" bili su Lucija Štiks, Erika Petriljak Kostelac i Hana Toth iz 5. razreda, Mihael Toth iz 7. razreda te Srećko Pavić iz 8. razreda. S njima su bile učiteljice i voditeljice sekcija Ivana Toth i Valentina Jugović. Nažalost, učiteljice Meri Čevizović i Branka Harš nisu bile tamo, ali su svojim nesebičnim radom uvelike pomogle u izradi čitavog asortimana koji se predstavljao ove godine na Smotri, a to su bile edukativne i didaktičke drvene igrice! Vrijedni mali zadrugari osmislili su i izradili igru Zajedno u različitosti sa zastavama zemlja nekih od naših nacionalnih manjina, a po principu svima znane igre Čovječe, ne ljuti se. Zatim igru Mlin u kojoj pobjednik mora prepoznati kontinent na slici te reći nešto o njemu, potom igru Krizić-kruzić sa zaštićenim biljkama te Memory sa zaštićenim životinjama,... Sve igre su edukativne i mogu se koristiti i u nastavi! Njihov asortiman moći ćete pogledati na trodnevnoj manifestaciji "Lipovljanski susreti" te naravno, neke od njih i kupiti te ih zaigrati u krugu  svoje obitelji! Svi prisutni posjetitelji Smotre oduševili su se igricama, a naši mali zadrugari su s veseljem odgovarali na sva njihova pitanja!