« Rujan 2018 »

Dan Europe u našoj školi
Autor: Melanija Milović, 14. 5. 2018.

Danom Europe, koji se obilježava 9. svibnja svake godine, slavi se mir i jedinstvo u Europi.

Taj datum označava godišnjicu povijesne „Schumanove deklaracije”. U govoru u Parizu 1950. Robert Schuman, tadašnji francuski ministar vanjskih poslova, iznio je svoju ideju o novom obliku političke suradnje u Europi zbog koje bi rat među Europskim državama postao nezamisliv.

Svake godine tisuće ljudi sudjeluju u raznim događanjima kako bi obilježili taj dan i podizali svijest o EU-u.

I ove godine učenici naše škole uključili su se u obilježavanje Dana Europe koje je započelo intoniranjem himni Republike Hrvatske i Europske unije. Zatim su učenici sedmih razreda kroz prezentacije približili ostalima kulturnu i prirodnu baštinu Europe, odnosno prikazali poznate nacionalne parkove i kulturno-povijesne znamenitosti  Europe. Nakon toga su učenici 7.a i 7.b kroz kviz provjerili svoje znanje o Europi. U odgovorima su bili uspješniji učenici 7.b razreda. Svi sudionici kviza dobili su pohvalnice i prigodne poklone za sudjelovanje.