« Rujan 2018 »

"Zajedno u različitosti" - druga mobilnost učenika
Autor: Melanija Milović, 4. 5. 2018.

7. DAN, 28. 4. 2018.

Povratak iz Bugarske

Završio je naš boravak u Bugarskoj. Nakon doručka i oproštaja od domaćina zaputili smo se kući. Cijeli put proveli smo istražujući i upoznajući za nas nova mjesta i gradove.

Prvo stajanje napravili smo u Nišu, jednom od najstarijih gradova na Balkanu. Prošetali smo  centrom grada, napravili pauzu za ručak te posjetili Nišku tvrđavu koja se smjestila na desnoj obali rijeke Nišave. Provozali smo se unutrašnjim prostorima tvrđave turističkim vlakićem te na ugodan i zabavan način upoznali njene znamenitosti.

Put smo nastavili u smjeru Beograda , točnije posjetili smo spomenik Neznanom junaku  koji se nalazi na samom vrhu Avale. Spomenik je djelo poznatog umjetnika Ivana Meštrovića, a posvećen je junacima 1. svjetskog rata.  Također smo se popeli na obližnji televizijski toranj Avala koji je visok 204,57 m. Uživali smo u prekrasnom pogledu na Beograd i njegovu okolicu.

Slijedio je neizostavan  „shopping“ u trgovačkom centru „Ušće“  koji smo iskoristili za kupovinu suvenira i poklona.

Zatim smo večerali na splavi, u restoranu „Stara koliba“ koja se nalazi na samom ušću Save u Dunav. Zahvaljujući toplini interijera u drvetu, pogledom na osvijetljen Kalemegdan te zvukovima tambure i violine, posebno smo uživali u ukusnim  tradicijskim kulinarskim  specijalitetima.

Već umorni, ali puni nezaboravnih doživljaja i novih iskustava nastavili  smo put prema Lipovljanima.