« Srpanj 2018 »

Učenici razredne nastave pogledali su edukativni mjuzikl „Dobro se dobrim vraća“
Autor: Melanija Milović, 2. 5. 2018.

U petak učenici razredne nastave imali su priliku pogledati edukativni lutkarski mjuzikl „Dobro se dobrim vraća“ koji  je izvela  Produkcija Z iz Splita.

Na početku predstave stavili smo maske za ronjenje i peraje te zaronili u dubine Jadranskog mora. Tamo su nas dočekale razne poznate i nepoznate ribe i jedna hobotnica. Tema mjuzikla je bila o tome kako od malena trebamo činiti dobra djela jedni drugima jer se svako učinjeno dobro djelo vrati dobrim djelom.

Predstava je bila prepuna dobre glazbe i interakcije s djecom pa se slobodno može reći da su djeca postala dio nje.

Priča se događa u Jadranskom moru među ribama što mjuziklu daje dodatnu atraktivnost. Naime, kada se hobotnica, stari neprijatelj malih ribica, nađe u životnoj opasnosti, one joj svejedno priskaču u pomoć. U tom trenutku među njih dolazi bakalar, riba koju nitko nije poznavao i prema kojoj svi u početku iskazuju nepovjerenje, samo zato što je drukčija od njih. No, čim zaprijeti nova opasnost, pokaže se da se u muci poznaju junaci. Oni što su u početku izgledali drugačije od nas, postanu pravi, iskreni prijatelji, pa na kraju međusobno uvažavanje pobijedi predrasude, a svako dobro djelo vrati se dobrim djelom.

Na kraju predstave učenici su bili sretni i zadovoljni jer su na zanimljiv način naučili da druge ne trebamo prosuđivati samo po izgledu već da ih trebamo bolje upoznati kako bi smo stekli pravo mišljenje o njima.