« Listopad 2018 »

Advent u Lipovljanima
Autor: SANJA Vitman Đurij, 8. 12. 2017.

U predblagdanskom ozračju u srijedu u večernjim satima održan je drugi po redu Adventski sajam u Lipovljanima. Sajam je organizirala OŠ Josipa Kozarca, Lipovljani uz potporu, Općine Lipovljani, TZ Općine Lipovljani te udruga s područja općine. I ove godine sajam je obilježio izuzetno veliki odaziv posjetitelja koji su mogli izabrati razne ukrasne predmete, božićne poklone i kolače, uratke učenika, učitelja i roditelja. Osim toga posjetitelji su se mogli okrijepiti kuhanim vinom, čajem i vrućim kakaom te kobasicama, ribicama i hot-dogom. Svoj doprinos ovogodišnjem sajmu dale su i udruge. Za pripremu toplih napitaka i hrane bili su zaduženi kuhari škole, UDVDR Lipovljani, ribiči ŠRD Šaran i Lovačko društvo Lipovljani. Na  sajmu su sudjelovala i djeca Dječjeg vrtića „Iskrica“ Lipovljani, KPDU Karpati Lipovljani, Češka beseda Lipovljani, Udruga žena „Veličanke“ Kraljeva Velika, Organizacija žena „Hrvatsko srce“. Sva sredstva koja su prikupljena donacijama građana biti će utrošena za opremanje školske dvorane.