« Listopad 2018 »

Učenici 1. 2.a i 2.b razreda susreli su u školskoj knjižnici Vilu pričalicu
Autor: SANJA Vitman Đurij, 14. 11. 2017.

Vila pričalica, Katja Rimac posjetila je našu školsku knjižnicu i kroz glumu i pripovijedanje predstavila učenicima 1., 2.a i 2.b razreda slikovnicu „Djevojčica za zlatnim pjegicama“. “Djevojčica sa zlatnim pjegicama” je drugačija priča. Priča govori o pravim vrijednostima: o prijateljstvu i ljubavi, požrtvovnosti i hrabrosti. To je bajka bez princeza, priča o hrabroj i samostalnoj djevojčici koju je sunce obdarilo zlatnim pjegicama. Zorica-Rosica je veliki prijatelj i hrabra djevojčica koja je spasila svoga oca iz velike opasnosti. Riječ je o veseloj, humanoj i razigranoj djevojčici i koja može biti primjer svim djevojčicama ovoga svijeta.

Osim ove bajke Katja Rimac objavila je i slikovnicu „Zajec Ivek“, uskoro će objaviti i priču „Ana ispod oblaka“ te u pripremi ima još nekoliko poučnih priča.

Susret s književnicom Katjom Rimac realiziran je u suradnji s Narodnom Knjižnicom i čitaonicom Lipovljani. Ovim susretom zaokružili smo ovogodišnje obilježavanje Mjeseca hrvatske knjige.