« Prosinac 2018 »

Dane zahvalnosti za plodove zemlje u PŠ Stara Subocka obilježili smo pečenjem palačinki
Autor: SANJA Vitman Đurij, 18. 10. 2017.

U PŠ Stara Subocka, u četvrtak, 12.10. 2017.,  obilježen je Dan zahvalnosti za plodove zemlje na malo drugačiji način nego do sada.

Dan ranije učiteljice su rekle učenicima da će proslaviti Dan zahvalnosti za plodove zemlje i da donesu u školu samo domaći pekmez, marmeladu ili džem. Neobično! I još su rekle da ih čeka iznenađenje.  Svi su došli u školu s bočicama finih, slasnih marmelada od marelice i šipka, s pekmezom od šljiva, s džemom od višanja…  Sve je izgledalo tako dobro i slasno…

Učenici su sve odnijeli u blagovaonicu i čekali učiteljice. A one su se pojavile s pregačama, kuharskim kapama na glavama, s mikserom u ruci. I tada je nastalo pravo veselje. Svaki učenik je dobio pregaču i zadatak. Otišli su u kuhinju peći  palačinke. Jedni su lupali jaja, drugi dodavali mlijeko, treći sol i šećer, četvrti brašno, peti mineralnu vodu, šesti su miksali smjesu… Svaki učenik je imao priliku držati tavicu i okretati palačinke. Osjećali su se kao Perica iz priče Hrabrica…jer, ako mogu ispeći palačinku mogu napraviti i puno veća i hrabrija djela.

Na kraju su sve palačinke namazane finim proizvodima od voća i, naravno,  pojedene su u slast.

Učenici i učiteljice