Sportski praznici 2021 u našoj školi
Autor: Melanija Milović, 23. 8. 2021.

Ove je godine naša škola sudjelovala u  projektu Sportski praznici 2021. Organizator projekta je Hrvatski školski sportski savez, a voditelji su kineziolozi Sunčica Vindiš i Ivo Nikić, koji vode druge projekte kao što su Univerzalna sportska škola, za učenike prvog do četvrtog razreda, te Vježbaonica, za učenike petog do osmog razreda.

Projekt Sportski praznici 2021 trajao je od 28.6.-23.7.2021.

Prva dva tjedna su provođena u OŠ Novska, treći tjedan je rezerviran za OŠ Josipa Kozarca u Lipovljanima, te još u četvrtom tjednu u OŠ Jasenovac i OŠ Rajić.

Voditelji projekta su animirali djecu raznim sportskim aktivnostima kao što su: štafetne igre, elementarne igre, momčadske igre, ali i raznim prilagođenim igrama iz svakodnevnog života te raznim preinakama poznatih igara.