Zgode i nezgode u školskim klupama Pauline P. 3. razred, PŠ Stara Subocka

Autor: Melanija Milović, 17. 6. 2021.

Kako su učenici 3. razreda PŠ Stara Subocka u uživali  u čitanju "Dnevnika Pauline P.", S . Polak pročitajte pod opširnije.

Upravo taj dječji roman jako se dojmio učenicima 3.razreda. Učenici su tijekom čitanja vodili dnevnik zapažanja te spomenuli najvažnije događaje za svaki navedeni mjesec, uz najljepše ilustracije. Na satu HJ opisivali su izgled Pauline P. te su čitali kraće ulomke. Zaključili su kako sva djeca imaju nešto različito, ali i puno toga zajedničkog. Upoznali su se s likom kroz "Krugove sličnosti i različitosti". Svatko se sjetio nekoliko zajedničkih osobina (Paulina - učenik/ica) te ono što im je različito. Na semaforu sviđanja pokazali su koliko im se sviđa pročitana lektira. Sat razrednika bio je prilika za upoznavanje Paulininih osjećaja - sreća/tuga i zabrinutost. Učenici su se pokušali sjetiti događaja koji su u Paulini izazvali neki od gore navedenih osjećaja. Naša Kreativna radionica bila je prilika za izrađivanje "držača" dnevnika od kolaža. Učenici su se jako zabavili tijekom integriranog dana.