Lektirni čokoladni dan u 5.a razredu
Autor: Melanija Milović, 6. 5. 2021.

Učenici su uživali u integriranom lektirnom danu Charlie i tvornica čokolade, Roalda Dahla.  Na kraju su se složili da je najslađi dio lektirnog dana bilo kušanje vruće čokolade iz fontane u kojoj su učenici uživali.

Izradili su svoju tvornicu čokolade, dali joj ime te osmislili proizvod koji bi proizvodili u tvornici  i reklamni slogan. Lektirno djelo integrirali su na satu geografije, povijesti, glazbene kulture, tjelesne i zdravstvene kulture ta satu razrednika. Na satu geografije saznali su iz koje zemlje potječe koja čokolada, a na satu povijesti istražili povijest najomiljenijeg slatkiša. Sat glazbene kulture također je bio u veselom ozračju jer su učenici uglazbili pjesmu iz lektirnog djela. O zdravoj prehrani razgovarali su na satu razrednika, a aerobikom su na satu tjelesne i zdravstvene kulture trošili kalorije koje su dobili konzumiranjem čokolade.