Međunarodno natjecanje iz informatike i računalnog razmišlajnja - Martin Hrmo i Petar Šelem među 10% najboljih u Hrvatskoj

Autor: Ivona Šakić, 5. 12. 2018.

I ove godine uključili smo se u međunarodno natjecanje iz informatike i računalnog razmišljanja - Dabar.
Dabar je osmišljen kako bi se svoj djeci omogućilo jednostavno sudjelovanje kroz online natjecanje, koje se sastoji od niza izazovnih zadataka osmišljenih od strane stručnjaka iz pedesetak zemalja.

Dabar se izvrsno nadovezuje na kurikularnu reformu kojom se potiče razvoj računalnog razmišljanja kroz rješavanje primjerenih problemskih i logičkih zadataka, stvaranje strategija za analiziranje i rješavanje problema te programiranje čime se postupno uvodi učenike u svijet digitalne tehnologije.

Organizator natjecanja za Hrvatsku je udruga “Suradnici u učenju” uz podršku Hrvatskog saveza informatičara, Visokog učilišta Algebra i CARNET-a, a pod pokroviteljstvom Ministarstva znanosti i obrazovanja.

Naša škola se uključila s 29 natjecatelja, učenika od 5. do 8. razreda pod metorstvom učiteljice informatike, Ivone Šakić.
Najbolji rezultat postigli su učenici Martin Hrmo (7.a) i Petar Šelem (5.a), koji su bili među 10% najboljih u Hrvatskoj.
Čestitamo!