Lena Repinc prva na županijskom Natjecanju u čitanju naglas

Autor: Melanija Milović, 29. 10. 2018.

U organizaciji Narodne knjižnice i čitaonice „Vlado Gotovac“ Sisak u četvrtak 25. listopada održano je županijsko Natjecanje u čitanju na glas. Našu školu u starijoj kategoriji (učenici od 6. do 8. razreda) predstavljala je učenica 8. b razreda Lena Repinc i osvojila 1. mjesto. Lena je čitala priču iz knjige „Baš sam hepi“ autorice Sanje Pilić, a pod mentorstvom nastavnice hrvatskog jezika Ksenije Jurić. Leni upućujemo čestitke i želimo puno uspjeha na 6. državnom natjecanju koje će se održati 22. i 23. studenog u Sisku.

U mlađoj kategoriji (učenici od 3. do 5. razreda) našu školu predstavila je učenica 5.a razreda Katarina Čavlović koja je čitala ulomak iz knjige Lažeš Melita autora Ivana Kušana, a pod mentorstvom nastavnice hrvatskog jezika Sanje Vitman Đurij.

Stručni ocjenjivački sud, prilikom odabira najboljih čitača, ocjenjivao je kreativnost uvodnog dijela, jasnoću i razgovjetnost čitanja, izražajnost u nastupu, primjerenost teksta uzrastu te sveukupni dojam.

Natjecanje je namijenjeno učenicima osnovnih škola. Ciljevi natjecanja su popularizacija knjige, čitanja i čitanja naglas, razvijanje ljubavi prema knjizi i čitanju kao kvalitetnom načinu provođenja slobodnog vremena, unaprjeđenje čitalačkih sposobnosti, naglašavanje čitanja kao temelja cjeloživotnog obrazovanja, poticanje usmenog izražavanja i razvijanje motivacijskih sposobnosti.