« Listopad 2018 »

Književnica Marija Mišić predstavila nam je svoju zbirku pjesama za djecu „O svemu i svačemu“
Autor: SANJA Vitman Đurij, 10. 11. 2017.

Marija Mišić mlada spisateljica iz Slavonskog Broda predstavila je učenicima 3.a, 3.b i 4. razreda svoju zbirku pjesama „O svemu i svačemu“. To je prva zbirka pjesama ove književnice koja je namijenjena djeci. Knjiga odgovara na mnoga dječja pitanja i donose pouke o životnim vrijednostima. Ovu knjigu Marija Mišić pisala je dvije godine a posvetila ju je svom pomoćniku sinu Šimunu jer je upravo zbog njega zakoračila u dječji svijet mašte.

Susret pjesnikinje i učenika prošao je u vrlo ugodnoj atmosferi. Djeca su sa velikom pažnjom slušala što im je spisateljica govorila, a bilo je i puno pitanja i znatiželje. Učenici 3.b razreda Marko Pavičić i Toni Hepner te učenici 4. razreda Jelena Hrmo i Mato Matanović pročitali su neke pjesme iz zbirke.

Zbirka pjesama “O svemu i svačemu” Marije Mišić izašla je u nakladi Udruge Aldo iz Slavonskog Broda, a objavljena je u sklopu projekta Brod dječje književnosti koji za cilj ima očuvati književnu baštinu grada Slavonskog Broda koju mu je u nasljeđe ostavila Ivana Brlić Mažuranić, spisateljica poznata po mnogim dječjim knjigama.

Zahvaljujemo ravnateljici Narodne knjižnice i čitaonice Lipovljani Marici Tisaj koja nam je omogućila ovaj susret.