Posjet Područnoj školi Piljenice

Autor: Ivona Šakić, 31. 5. 2017.

Dana 24.5.2017. učenici 2.a i 2.b razreda posjetili su učenike u Područnoj školi Piljenice.

Kratka vožnja autobusom razveselila je učenike matične škole. Rijeka Pakra kao da nas je pozdravila svojom ljepotom i pratila cijelim putem do škole.

U Područnoj školi Piljenice dočekali su nas učenici od 1.- 3. razreda sa svojim učiteljicama i pokazali  su nam svoje učionice i prostor škole.

Najzanimljivije nam je bilo čuti da u školi nema zvona, trčanja i galame. Sve se događa u dvije učionice koje su dobro opremljene i lijepo uređene.

Upoznali smo se kroz igru dodavanjem lopte u krugu.

Ponovili smo matematiku i prirodu i društvo kroz igru. Pecali smo ribice i rješavali matematičke zadatke.

Na kraju smo se i zasladili bogatim nagradama koje su pripremile učiteljice Tatjana i Lidija!

Prošetali smo se od škole do društvenog doma gdje smo pojeli naše sendviče i pogledali lutkarsku predstavu – Legendu o ljubavi u izvedbi piljeničkih učenika! Svi smo poželjeli da ljubav i sreća  uvijek budu uz nas! A male, talentirane glumce nagradili smo velikim pljeskom!

Zajedno s vjeroučiteljem prošetali smo do crkve sv. Ivana Nepomuka gdje smo saznali kako je crkva dobila ime. Za kraj smo uz pratnju vjeroučitelja na gitari i otpjevali nekoliko pjesama.

Kako nas je kiša cijeli dan pratila, a i oblaci i sunce se poigravali na nebu, ipak smo se uspjeli prošetati Piljenicama i prijeći preko jednog mosta. Saznali smo, bacivši grančicu u rijeku, na kojoj smo strani obale i kuda rijeka teče te smo od sreće zapjevali i uz pjesmu Kad si sretan završili dan!

Zahvaljujemo se učenicima i učiteljicama Područne škole na ugodnom, veselom, zabavnom i poučnom danu!

Učenici i učitelji 2.a i 2.b razreda