Posjet književnice Sanje Lovrenčić našoj školi

Autor: Ivona Šakić, 26. 5. 2017.

U utorak, 23. svibnja, našu je školu posjetila nagrađivana hrvatska književnica Sanja Lovrenčić. Ona je poznata hrvatska spisateljica za djecu i odrasle, prevoditeljica i autorica mnogih radio-dramskih tekstova koji se izvode na Hrvatskom radiju. Dosada je  za svoja književna djela primila nagrade Kiklop, Ksaver Šandor Gjalski, Grigor Vitez i književnu nagradu Steiermaerkische Sparkasse.

Susretu su nazočili učenici 1. – 4. razreda naše matične škole, a književnica ih je zabavljala svojim zanimljivim pričama te prepričavanjem i čitanjem ulomaka iz svojih djela. Učenici su slušali priče o pticama, a zatim i priču o Nevidljivom poštaru iz lektirnoga djela Esperel – grad malih čuda. Za kraj književnica ih je počastila pričom o kravi koja je poželjela preskočiti mjesec. Učenici su se lijepo zabavili, a na kraju su od književnice zatražili autograme.

Posjet književnice našoj školi organizirala je Narodna knjižnica i čitaonica Lipovljani u suradnji sa školskim knjižničarom.