4. susret škola koje nose ime Josip Kozarac

Autor: Ivona Šakić, 4. 4. 2017.

Nakon tri susreta osnovnih škola koje nose ime po šumaru i pripovjedaču Josipu Kozarcu, od kojih su prva dva održana  u našoj školi, a treći u Vinkovcima, domaćin ovogodišnjeg 4. susreta bila je Osnovna škola „Josip Kozarac“, Josipovac Punitovački. Deset učenika i djelatnika naše škole 31. travnja prisustvovalo je 4. susretu. Oni su svojim likovnim, literarnim, lutkarsko-scenskim i recitatorskim  nastupom uveličali taj dan.

Kada smo došli u školu domaćini su nas srdačno dočekali i odmah nas počastili svojim slavonskim delicijama. Nakon kratke okrijepe,  razgledali smo njihovu novu i lijepo uređenu  školu, a zatim se pripremili za nastup.

Pokraj školske zgrade nalazi se mjesni dom u kojem se održao svečani program.

Nakon hrvatske i slovačke himne ravnatelj škole domaćina pozdravio je sve prisutne i zaželio ugodan boravak u njihovoj školi i mjestu te svima sudionicima uspješan nastup i ugodno druženje.

Ravnatelji svih škola sudionica također su prenijeli pozdrave svojih učenika i djelatnika, kratko predstavili svoje škole te najavili nastupe svojih učenika.

Naša se škola predstavila prva recitacijom „Ah, ta ljubav“ učenika 3. razreda Ivana Štrbana pod vodstvom mentorice učiteljice Sanje Budimir i lutkarsko- scenskom igrom „Legenda o Ljubavi“ koju su izveli učenici 2. i 3. razreda PŠ Piljenice pod vodstvom mentorice učiteljice Tatjane Dlouhi. Oba nastupa oduševila su sve  nazočne i dobile veliki aplauz publike.

Nakon našeg nastupa predstavile su se škole Josipa Kozarca  iz Slavonskog Šamca, Slatine, Josipovca Punitovačkog, Semeljaca, Soljana i Vinkovaca.

Poslije programa nastavili smo druženje  u školi, a za vrijeme ručka domaćini su podijelili svim učenicima i  učiteljima prigodne poklone.

Dogovoreno je da će se sljedeći susret škola Josipa Kozarca održati u Slatini.

Zahvaljujemo domaćinima i ravnatelju škole na srdačnom susretu i izvrsnoj organizaciji. Ovaj susret ostat će nam svima u lijepom sjećanju.