Dan ružičastih majica u PŠ Kraljeva Velika

Autor: Ivona Šakić, 23. 2. 2017.

U srijedu, 22. veljače 2017. učenici područne škole Kraljeva Velika obilježili su Dan ružičastih majica. Ponovili su važnost sprečavanja i zaustavljanja vršnjačkog nasilja izrađujući ružičaste majice s porukama:

STOP NASILJU!
ŽIVIM ŽIVOT BEZ NASILJA!
NASILJE PRESTAJE OVDJE!
RECI NE NASILJU!
POMOZI MI!
SRETNA ŠKOLA!
BUDI MI PRIJATELJ!

Dan ružičastih majica program je prevencije vršnjačkog nasilja. Događaj je u Hrvatskoj pokrenuo Centar za edukaciju i prevenciju, a ove se godine obilježava drugi put.

U svijetu se obilježava od 2007. godine. Događaj koji je prethodio ideji je zlostavljanje dječaka iz Kanade koji je u školu došao odjeven u ružičastu majicu kako bi bio potpora teško bolesnoj majci. Nedugo zatim dječakovi  školski prijatelji podržali su dječaka došavši u školu u ružičastim majicama koje postaju simbol ove inicijative. (Martina Spahić)