Božićna priča

Autor: Ivona Šakić, 12. 1. 2017.

U posebnom predbožićnom vremenu, točnije 22. prosinca 2016. godine u 18 sati, s učenicima naše škole proputovali smo stazama radosti i veselja na kojima smo uživali u Božićnoj priči ispunjenoj pjesmom, plesom, lijepim riječima i osmjehom.

Božićnu priču, kičenjem bora uz prigodnu glazbu započeli su učenici 3. razreda uz popratni tekst koji su recitirale učenice 8. razreda. Nakon kičenja bora na scenu je stupio dječji zbor i razveselio nas pjesmom Okitimo grančice. Nakon pjesme na red je došao ples. Na scenu su stupili Patuljci, učenici 4. razreda,  koji su svojim plesom zagrijali atmosferu. Karte, učenici iz Stare Subocke svojim plesom su nam dočarali da dobro uvijek pobjeđuje zlo, a posebno u ovom najljepšem dijelu godine u kojem nema mjesta neprijateljstvu, svađi i oholosti jer dolazi vrijeme prijeteljstva, mira i ljubavi. U plesnom ritmu, poletnim korakom i veselim osmjehom na scenu su dotrčale PNAK Iskrice te svojim talentom oduševile publiku. U istom ritmu, samo u nešto manjem broju, Plišanci, učenice 5. razreda pokazale su svoju plesnu točku. Nakon razdraganih plišanaca, svečano blagdansko ozračje obogatile su Lutke, učenice 6. razreda. Folklorna skupina KPD Karpati izazvala je pravo oduševljenje svojim vješto uvježbanim plesnim koracima, a nakon njih  školska folklorna skupina s pjesmom Dvanajsta je sad vura. Na samom kraju dječji zbor svojim skladnim glasom poklonio nam je pjesme Radujte se narodi, Božićna i Sretan Božić. Božićna priča završila je čestitkom za Sretan Božić i Novu godinu.

Hvala svima koji su pridonijeli ovoj prekrasnoj Božićnoj priči i uveličali najljepši kršćanski blagdan, Božić. (Ksenija Jurić)