I ove je godine naša škola sudjelovala u Večeri matematike

Autor: Ivona Šakić, 9. 12. 2016.

Večer matematike je organizirana u suradnji s Hrvatskim matematičkim društvom, a za cilj ima promoviranje matematike na učenicima zanimljiv način kroz razne matematičke igre.

Da je tome tako, večeras su pokazali i učenici naše škole. Okupili su se u velikom broju i gotovo punih 90 minuta zabavljali uz pripremljene matematičke igre. Igre su bile podijeljene prema uzrastu djece, te se tako našlo za svakoga ponešto: od tradicionalnih igara kao što je mlin, raznih slagalica i brojalica, preko igara na ploči do mozgalica i matematičkih problema.  U igre su se uključili i brojni roditelji, našlo se i baka i djedova, ali i djece predškolskog uzrasta.

Sudjelovanjem u ovim igrama neki su otkrili, a neki se podsjetili i one druge, zabavne strane matematike.