Mjesec hrvatske knjige 2016.

Autor: Ivona Šakić, 21. 11. 2016.

I ove smo godine u školskoj knjižnici obilježili Mjesec hrvatske knjige kroz kvizove i radionice. Nakon druženja na literarnoj večeri 28. listopada, događanja u školskoj knjižnici su se nastavila.
Učenici sedmih razreda, pod satom razrednika, 3., 4. i 9. studenog sudjelovali su u literarno kreativnom kvizu „Ah, ta lektira nikada nam ne da mira!“ u kojem su provjerili koliko su pažljivo čitali lektiru u 6.-om razredu.
Učenici 3. i 4. razreda 4. i 7. studenog sudjelovali su literarno-kreativnom kvizu i radionici „Čitam i mislima ne skitam“ u kojem su pažljivo slušali pjesmice Luke Paljetka i Zvonimira Baloga, a zatim se i sami okušali u pisanju pjesme.
Dok su učenici 1.-ih i 2.-ih razreda 8. studenog sudjelovali u izražajnim i likovno-kreativnim radionicama „Pričopričaonica“ koju smo povezali s njihovim satima lektire te su poslušali priče koje im je pričao knjižničar, nakon čega su crtali likove iz njih, a na kraju se i sami okušali u pričanju.