Dabar - međunarodno natjecanje iz informatike i računalnog razmišljanja

Autor: Ivona Šakić, 21. 10. 2016.

Naša škola uključili su se u međunarodnu inicijativu Dabar koja promiče informatiku i računalno razmišljanje. Organizator natjecanja za Hrvatsku je udruga "Suradnici u učenju" uz podršku Hrvatskog saveza informatičara i Visokog učilišta Algebra, CARNeta te CROZ-a.

Dabar je osmišljen kako bi se svoj djeci omogućilo jednostavno sudjelovanje kroz online natjecanje, koje se sastoji od niza izazovnih zadataka osmišljenih od strane stručnjaka iz pedesetak zemalja.

Sudjelovanjem u njoj želimo učenicima pokazati da računalo nije samo igračka za društvene mreže ili gledanje filmova nego izvor zanimljivih logičkih zadataka koji učenje i razvoj računalnog razmišljanja čine zanimljivijim i dinamičnijim.

Natjecanje se odvija 7. - 11. studenog 2016. na CARNetovom sustavu Loomen, uz obaveznu uporabu AAI korisničkih podataka @skole.hr.

Svi zainteresirani učenici pod opširnije mogu pregledati primjere zadataka i  javiti se učiteljici informatike Ivoni Šakić

Za pregled zadataka klikni na link ispod: